Loading...

Giełda Jachtów: Jachty Żaglowe

Sprzedam: Katamaran żaglowy Grabner Evolution


Opis

Przedmiotem ogłoszenia jest fabrycznie nowy katamaran żaglowy marki Grabner model Evolution wraz z dodatkowym wyposażeniem w promocyjnej cenie z 2022.

Termin dostarczenia to koniec marca 2023roku.

Wyposażenie dodatkowe:

zestaw akcesoriów - pompka, pagaje, cumy, środek do czyszczenia i konserwacji

trampolina przednia wraz z belkami wzdłużnymi i belką poprzeczną

pawęż długa do silnika zaburtowego max 3KM

 

Katamaran Happy Cat Evolution

Średni rozmiarowo w rodzinie katamaranów Happy Cat austriackiego producenta.

Niewielkie rozmiary po zapakowaniu umożliwiają transport zarówno w samochodzie, jak i kamperze, jednak równie łatwo można go zabrać w podróż samolotem na drugi koniec świata.

Model EVOLUTION leci z maksymalną prędkością na jednym kadłubie po wodach śródlądowych lub przybrzeżnych i oferuje dobre ustawienie i stabilność nawet przy silniejszych falach i przy wiatrach do 5 w skali Beauforta. Jest idealny dla dwóch wysportowanych żeglarzy, ale zapewnia też mnóstwo frajdy i miejsca dla rodzin z dziećmi i bagażem. Ten średniej wielkości członek rodziny Grabner HAPPY CAT łączy doskonałe właściwości żeglarskie z szybkością i przyjemnością z żeglugi.

 

Kadłub

wykonany we własnych zakładach produkcyjnych Grabner - dawnej fabryce Semperit z wytrzymałej gumy na bazie kauczuku z której produkuje się np. opony samochodowe.

Specjalnie zaprojektowany kształt dziobu powoduje doskonałe przecinanie fali, zaś odpowiednio wyprofilowane dno pływaków zmniejsza opory na dziobie i rufie. Wszystko to przekłada się na prędkość żeglowania.

 

Solidna rama profilowa
Rama z profilem wewnętrznym: Rama się nie skręca, kadłuby się nie odbijają: Rama profilowa, która jest wykonana z anodowanego aluminium odpornego na słoną wodę, jest trwale połączona z kadłubem od góry i po bokach za pomocą czterech rękawów w które wsuwa się wyprofilowane łączniki. Zapewniają stabilność skrętną, podczas gdy siatka trampoliny jest zintegrowana bezpośrednio w ramie profilu.

Pokład przedni do siedzenia, leżenia, opalania
Dostarczana standardowo poprzeczka stabilizuje kadłuby w rejonie dziobowym, natomiast opcjonalny pokład dziobowy poszerza powierzchnię użytkową i chroni przed rozpryskami wody podczas pływania z dużą prędkością. Stała poprzeczka pozwala na dodanie większej ilości bagażu i siedzenie, leżenie, opalanie, a nawet stanie na niej podczas wsiadania do łodzi.

Długi miecz, świetny efekt!
Im głębiej miecz wchodzi w wodę, tym lepiej zmniejsza dryf boczny - miecz HAPPY CAT sięga szczególnie głęboko i może być również bezstopniowo nachylony, aby optymalnie dopasować punkt ciśnienia do prędkości każdego kursu.

Niezwykle wytrzymały i zoptymalizowany hydrodynamicznie aluminiowy miecz samoczynnie uchyla się, gdy dotyka dna, można go całkowicie wciągnąć podczas lądowania na plaży. Zastosowanie miecza centralnego uchylnego zamiast kilka pod pływakiem zmniejsza dodatkowo zanurzenie katamaranu, gdy wpływamy na bardzo płytkie wody.

 

Niezwykle łatwe sterowanie
Sterowanie podobne do serwomechanizmu: Szybki ster, który jest wykonany z mocnego aluminium i przesunięty do tyłu, zapewnia łatwą obsługę i płynną żeglugę, jednocześnie poprawiając sterowność, podobnie jak hydrodynamicznie zoptymalizowana płetwa, która wchodzi głęboko w wodę. Podnosi się automatycznie, gdy dotknie dna.

Praktyczny przegub stopy masztu ułatwia ustawianie i opuszczanie masztu, który może wyprostować tylko jedna osoba.
Profesjonalny maszt profilowy
Wanty zapewniają stabilność masztu. Żagiel jest wsuwany bezpośrednio bezpośrednio w likszparę równo z profilem masztu, tworząc jedną całość z obracającym się razem z nim masztem - daje to profesjonalny profil. Podwójne wanty i dodatkowy sztag zwiększają bezpieczeństwo i zapewniają, że maszt wygina się w sposób kontrolowany, aby zoptymalizować profil żagla. Maszt można regulować / ustawiać niezależnie od żagli.

Wiatr w żagle
Żeglowanie z dużą prędkością: Górna część grota jest szersza, co pozwala na żeglowanie z dużą prędkością nawet przy słabym wietrze; nowoczesny kształt w pełni listwowego grota o powierzchni 8 m², który jest wykonany z grubego płótna dakronowego, zapewnia idealny profil na każdy wiatr, a dzięki poszerzonej w dół powierzchni żagla ogranicza się tworzenie się wirów powietrznych do minimum. Duże, wzmocnione okna zapewniają sternikowi niezakłóconą widoczność dookoła.

Zaleta foka: żagiel o powierzchni 3,5 m² mocowany do masztu na fale, wygodny roler z ciągłym wysięgnikiem ułatwia obsługę foka nawet w pojedynkę.

Transport i przechowywanie

Największa zaleta wszystkich katamaranów pompowanych w tym i Happy Cat. Po zakończonej żegludze lub całym sezonie na wodzie, katamaran demontujemy i pakujemy do dwóch toreb, które z kolei bez problemu zmieścimy w samochodzie osobowym - można przewozić w środku, na dachu, lub wykorzystać platformę na hak - lub też kamperze czy też przyczepie kempingowej. Ta mobilność i łatwość w transporcie pozwala skorzystać bez ograniczeń z wszelkich akwenów wodnych, nawet tych, gdzie nie ma infrastruktury wodnej.

Parametry techniczne:

Długośc całkowita - 465cm
Szerokość - 220cm
Długość trampoliny - 190cm
Szerokośc trampoliny - 150cm
Wymiar pływaka - 450x47cm
Wysokość masztu - 610cm
Waga całkowita - 79kg
Wymiary po spakowaniu - 2x 180x30x30cm + 1x 80x40x25cm
Ilość załogi - 4 dorosłe osoby
Maksymalna ładowność - 500kg
Ilość zaworów ciśnieniowych - 2
Czas montażu - 30-50min
Ciśnienie robocze w kadłubach - 0.3bar - 4,3PSI
Materiał kadłubów - 1100 dtex EPDM-Kautschuk
Powierzchnia foka - 3,5m2
Powierzchnia grota - 8m2
Razem powierzchnia żagli 11,5m2
Opcjonalne żagle - genua, żagle sztormowe
Maksymalna siła wiatru - 5Bf
Maksymalna moc silnika zaburtowego -  4.4kW - 6HP
Maksymalna waga silnika - 30kg
Stopa silnika - L - długa
Norma ISO - ISO EN6185 Kat. VI
Kat. projektowa - C

Więcej informacji na: https://activegames.pl/pl/p/Katamaran-Happy-Cat-EVOLUTION/1701">https://activegames.pl/pl/p/Katamaran-Happy-Cat-EVOLUTION/1701
 

Cechy
Model Evolution
Rok produkcji 2023
Typ ożaglowania Slup
Powierzchnia żagli (m2) 11,5
Przeznaczenie Śródlądowy
Konstrukcja Mieczowy
Materiał kadłuba Zupełnie inny
Długość całkowita (cm) 465
Szerokość całkowita (cm) 220
Masa całkowita (kg) 79
Zanurzenie minimalne (cm) 15
Zanurzenie maksymalne (cm) 35
Producent Zupełnie inny
Armator Activegames
Dokument zakupu Faktura vat
Miejsce postoju jachtu Zupełnie inny
Stan Nowy
Rok produkcji 2023
Dodatkowe

Podobne Ogłoszenia


18900 zł

Sprzedam: Katamaran Minicat Guppy

Najmniejszy z rodziny pompowanych katamaranów Minicat oparty na modelu 310. Guppy to jednak zupełnie nowy projekt, którego założeniem była prostota konstrukcji i szybkość (...)

465000 zł

Sprzedam: Houseboat Lakestar 1000 - Dom na wodzie

LAKESTAR 1000 to nowa linia houseboatów, która może występować w wersji pływającej oraz stacjonarnej. To innowacyjna jednostka o wyjątkowym designie. Do budowy zostały (...)

34900 zł

Sprzedam: Katamaran żaglowy Minicat 460 Esprit

Nowy katamaran żaglowy z pompowanymi kadłubami - model Minicat 460 wersja Esprit, produkcja 2023 - czas realizacji 10dni roboczych.   Katamaran pompowany 460 Esprit (...)